Czyściwa specjalistyczne - rodzaje, przeznaczenie, dobór czyściwa do zadania

Czyściwa specjalistyczne - rodzaje, przeznaczenie, dobór czyściwa do zadania

Oferta czyściw papierowych i włókninowych, dozowników i podajników jest ogromna i być może czujesz się nieco zdezorientowany. Zastanawiasz się: jaki rodzaj czyściw jest mi potrzebny lub jaki system dozujący wybrać, by zapewnić optymalne warunki pracy, bezpieczeństwo i wysoki poziom higieny? Mamy dla ciebie praktyczne porady i wskazówki, dzięki którym podejmiesz właściwą decyzję.

Jeśli będziesz potrzebował dodatkowych informacji – nie wahaj się, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści służą pomocą, odpowiedzą na każde twoje pytanie i pomogą dobrać odpowiednie produkty do Twoich potrzeb i profilu działalności. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pamiętaj, że dobrze dobrane czyściwo przemysłowe lub gastronomiczne to nie tylko większa efektywność w pracy, ale też wysoki poziom higieny, bezpieczeństwo i... spore oszczędności.

Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, który rodzaj czyściw jest Ci potrzebny i jaki system dozowania sprawdzi się najlepiej w Twojej firmie. Od czego zacząć? Przede wszystkim od odpowiedzi na kilka podstawowych pytań, które pozwolą wybrać odpowiednią dla potrzeb Twojej działalności grupę produktów.

Czyściwo - do czego będzie używane?

Specjalistyczne czyściwa mają bardzo wszechstronne zastosowanie - używa się ich w branży gastronomicznej (do osuszania i czyszczenia powierzchni kuchennych, jak również do utrzymania higieny w obszarach przygotowywania żywności, czyszczenia sprzętu kuchennego oraz wycierania rąk), w przemyśle samochodowym i lotniczym (w warsztatach samochodowych do czyszczenia i wycierania powierzchni samochodów, w tym karoserii, szyb, wnętrza pojazdu oraz do usuwania oleju, smaru i innych zanieczyszczeń), w lecznictwie (do wycierania powierzchni, dezynfekcji sprzętu medycznego oraz do utrzymania czystości w salach operacyjnych, gabinetach lekarskich, szpitalnych oddziałach oraz w innych obszarach, gdzie wymagana jest wysoka higiena), w przetwórstwie spożywczym i zakładach przemysłowych, ale również w biurach, firmach i oczywiście w gospodarstwach domowych. W zależności od tego, do czego głównie będzie używane czyściwo dobiera się jego rodzaj.

  • Czyściwa celulozowe polecane są do wycierania, osuszania, polerowania powierzchni i przedmiotów głównie w branży gastronomicznej, kosmetycznej czy medycznej. Wysokiej jakości celuloza zapewnia dużą miękkość i elastyczność czyściw przy zachowaniu chłonności i odporności na wysokie temperatury.
  • Czyściwa włókninowe sprawdzą się w przypadku pracy z trudniejszymi w usunięciu zabrudzeniami – dzięki swoim właściwościom absorbują i usuwają z czyszczonej powierzchni oleje, smary czy farby. Świetnie współpracują nie tylko z wodą, ale i różnego rodzaju środkami chemicznymi, detergentami czy rozpuszczalnikami - są niezastąpione w fabrykach i zakładach przemysłowych, są doskonałe do czyszczenia różnego rodzaju elementów i powierzchni. Czyściwa z włókniny są bardzo wytrzymałe, mocne, grube i mięsiste.

Czy czyściwa będą miały kontakt z żywnością?

W kuchniach i lokalach gastronomicznych najczęściej korzysta się z czyściw celulozowych (papierowych). Są miękkie, doskonale chłoną wodę i płyny, nie pylą podczas używania i nie pozostawiają na wycieranych powierzchniach kawałków papieru. Pamiętaj, żeby wybrać tylko te produkty, które są oznaczone odpowiednim certyfikatem dopuszczającym je do kontaktu z żywnością przetworzoną i nieprzetworzoną. Takie czyściwa spełniają wszystkie obowiązujące normy, są pozbawione metali ciężkich, nie są barwione chemicznie ani wybielane przy użyciu niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Czyściwa gastronomiczne

Gdzie będzie używane czyściwo, jak często i przez ile osób jednocześnie?

Odpowiedzi na te pytania pozwolą ci dobrać odpowiedni system dozowania czyściwa i jego rodzaj. W zależności od tego, jak często będzie potrzebne i ile osób będzie z niego korzystać możesz dopasować dozownik, który nie tylko poprawi komfort i wygodę pracy, ale również pozwoli wygenerować spore oszczędności.

Możliwości masz ogromne - w gamie dozowników znajdziesz zarówno ścienne, podłogowe (stojaki na kółkach), jak i modele do postawienia na blacie. Zanim je kupisz, skontaktuj się z nami - przeprowadzimy odpowiednie testy przy udziale techników i dobierzemy najkorzystniejsze systemy dozowania tak, aby wszystkie procesy w Twojej firmie przebiegały bez zakłóceń. To bardzo ważne, ponieważ brak dostępu do czyściwa może powodować przestoje w pracy, niepotrzebne wydatki lub prowadzić do zaniedbań w wykonywanych zadaniach oraz wydłużać czas pracy.

Czy potrzebne będzie mobilne rozwiązanie czy też stabilne i stacjonarne - odpowiedni wybór dozowników jest niezwykle istotny i rzutuje na wydajność i higienę pracy. Do każdego z nich polecane są konkretne czyściwa (w roli, składce, z możliwością podziału na odcinki itd.), dzięki czemu minimalizujesz koszty i podnosisz efektywność. W zależności od potrzeb wybierz odpowiedni rodzaj stojaków na czyściwa – nablatowe, ścienne czy podłogowe.

Specjalistyczne czyściwa przemysłowe

Zobacz wszystkie czyściwa Tork>>

Przykładowe zastosowanie czyściw

Począwszy od jedno, dwu i trzywarstwowych wielozadaniowych czyściw papierowych, a skończywszy na zaawansowanych włókninowych niepylnych i czyściwach do trudnych zabrudzeń, które są wyjątkowo chłonne, wytrzymałe na mokro, odpowiednie do wycierania, czyszczenia oraz wielu innych czynności możesz stworzyć właściwą kombinację produktów.

Odpowiedni dobór czyściw i dozowników do miejsca ich przeznaczenia jest kluczowe i daje gwarancję maksymalnego wykorzystania potencjału całego systemu, wygenerowania oszczędności i zapewnienia optymalnego poziomu czystości, higieny i bezpieczeństwa.
Czyściwa są higieniczną alternatywą dla tradycyjnych ścierek i szmat, a ze względu na swoje właściwości i cechy mają wszechstronne zastosowanie w wielu branżach. Ważny jest jednak odpowiedni dobór czyściwa do zadania - to gwarancja lepszej efektywności, wydajności i oszczędności pieniędzy

Odpowiedni dobór czyściwa do zadania, które ma być wykonane to:

  • zwiększona wydajność,
  • dużo lepsza efektywność,
  • brak przestojów w produkcji,
  • gwarancja nieskazitelnej czystości każdej czyszczonej powierzchni,
  • poprawa bezpieczeństwa (m.in. znaczna redukcja ryzyka zakażeń żywności),
  • spore oszczędności finansowe,
  • ekologia (mniejsze zużycie to mniej odpadów i rzadsze zakupy)

Czyściwa różnią się między sobą głównie ze względu na materiał, z którego są wykonane – do wyboru masz czyściwa papierowe, włókninowe i makulaturowe.

Czyściwa papierowe do wycierania różnych powierzchni

Wycieranie to prostsze czynności, polegające na wchłanianiu płynów oraz usuwaniu brudu, kurzu, niewielkich zabrudzeń czy plam. Do wycierania rekomendowane są czyściwa papierowe tworzone w oparciu o specjalną technologię, dzięki której są niskopylne, bardzo miękkie, wyróżniają się wysoką chłonnością i trwałością. Produkowane z czystej i starannie wyselekcjonowanej celulozy czyściwa są całkowicie bezpieczne (posiadają niezbędne certyfikaty), w związku z czym można z nich korzystać w kuchniach i innych miejscach, w których będą miały kontakt z żywnością.

Sprawdź czyściwa papierowe Tork>>

Czyściwa celulozowe i papierowe

Specjalistyczne czyściwa do czyszczenia i usuwania zanieczyszczeń - profesjonalne czyściwa przemysłowe

Do usuwania brudu i plam, zwłaszcza z powierzchni maszyn, narzędzi czy innych powierzchni narażonych na trudne zabrudzenia i zanieczyszczenia zaleca się wybór ekstremalnie grubych czyściw włókninowych, które świetnie współpracują zarówno z wodą, jak i środkami chemicznymi, detergentami czy rozpuszczalnikami. Czyściwa non-woven powstają z połączenia włókien syntetycznych (poliester, polipropylen) z celulozowymi, dzięki czemu zapewniają nie tylko bardzo wysoką chłonność, ale również optymalną wytrzymałość, elastyczność. Są niskopylne, idealnie sprawdzają się w precyzyjnym i starannym czyszczeniu urządzeń elektronicznych, optycznych, pomiarowych czy form drukarskich.

Czyściwa specjalistyczne Tork

Czyściwa najlepsze do polerowania

Polerowanie polega na zabezpieczeniu i nabłyszczaniu powierzchni za pomocą specjalnych czyściw przy użyciu środków polerskich nakładanych na powierzchnię a następnie pocieranie aby uzyskać gładkość i połysk. W tym przypadku rekomendujemy czyściwa włókninowe o odpowiedniej strukturze do nakładania past polerskich lub ich usuwania nie uszkadzając delikatnych powierzchni maszyn czy urządzeń. Porowata struktura o podwójnym działaniu wchłania pastę a następnie równomiernie rozprowadza zapewniając perfekcyjny efekt końcowy.

Czyściwa do zakładów maszynowych, fabryk

W zakładzie maszynowym mamy do czynienia z bardzo ciężkimi zadaniami – czyszczeniem elementów z olejów i smarów, usuwaniem opiłków metalu czy oczyszczaniu różnych powierzchni z użyciem rozpuszczalników i innych środków chemicznych. Do takich celów przeznaczone są grube czyściwa przemysłowe (np. trzywarstwowe), włókninowe – to takie najlepiej współpracują z wodą, chemią do sprzątania czy rozpuszczalnikami, a dzięki dużej chłonności podnoszą zarówno efektywność i wygodę pracy. Pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywania różnego rodzaju zadań, wyróżnia je trwałość i grubość (dzięki temu chronią dłonie np. przed ostrymi krawędziami).

Czyściwa dla gastronomii - dopuszczone do użytku w branży spożywczej i przemyśle spożywczym

Na obszarze kuchennym i w zakładach przemysłowych przy przygotowaniu i przetwórstwie żywności kluczowymi aspektami będą bezpieczeństwo i higiena. Wiele zadań musi być wykonanych szybko i sprawnie, a swobodny dostęp do czyściwa niezwykle ważny. Wówczas czyściwa zapewnią bezpieczne przygotowanie żywności, gwarantując najwyższy poziom higieny i ułatwiając przestrzeganie norm HACCP. Tu koniecznie należy zwrócić uwagę na certyfikaty dopuszczające czyściwa do kontaktu z żywnością – wybieraj tylko produkty posiadające odpowiedni certyfikat. Wysokiej jakości czyściwo papierowe do kuchni to produkt, który wykorzystywany jest do bardzo wielu zadań podczas codziennej pracy - świetnie sprawdzi się do osuszania żywności, wycierania dłoni, usuwania plam z blatów, osuszania i polerowania naczyń. Nie rozwarstwia się pod wpływem wody, dzięki czemu nie pozostawia kawałków papieru na rękach czy produktach spożywczych.

Czyściwa do warsztatów samochodowych

W warsztatach samochodowych występują bardzo różnorodne zadania, więc wszechstronne rozwiązania czyszczące są niezwykle istotne. Potrzebne są produkty, które sprawdzą się w wielu zadaniach – zarówno wycieraniu, czyszczeniu, jak i polerowaniu. Muszą być grube, mięsiste i elastyczne, aby nie tylko dobrze uporać się z trudnymi plamami (smarami, olejami), ale też by dobrze chroniły ręce przed ostrymi krawędziami, wysoką temperaturą czy opiłkami metali. Dobre czyściwo do warsztatu to takie, które świetnie pracuje z wodą, rozpuszczalnikami i detergentami.

Czyściwo przemysłowe, gastronomiczne - poznaj naszą pełną ofertę

Higiena Serwis to miejsce, w którym kompleksowo wyposażysz swoją firmę w niezbędne artykuły higieniczne, środki czystości i oczywiście czyściwa, których mamy naprawdę imponujący wybór. Każdy produkt dostępny w naszym sklepie jest sprawdzony i dopuszczony do użytku, w naszym asortymencie znajdziesz różnego rodzaju czyściwa, które spełnią oczekiwania Twojego zespołu. Pomożemy Ci w doborze produktów do indywidualnych potrzeb - w ofercie mamy czyściwa ekonomiczne, czyściwa przemysłowe i papierowe z celulozy lub makulatury (różna ilość warstw). Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, a nasz zespół znajdzie dla Ciebie najlepsze dostępne na rynku, opłacalne i wydajne rozwiązania.

Wszystkie czyściwa Tork znajdziesz TUTAJ>>

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze czyściw i dozowników - skontaktuj się z nami, znajdziemy odpowiednie rozwiązanie odpowiednie do konkretnych zadań. Skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.