Jak wydać mniej pieniędzy na środki higieny i jednocześnie podnieść komfort i bezpieczeństwo?

Jak wydać mniej pieniędzy na środki higieny i jednocześnie podnieść komfort i bezpieczeństwo?

Każdego miesiąca zaopatrujesz swoją firmę w niezbędne artykuły higieniczne, by zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki. To stały wydatek, często niemały - papiery toaletowe, ręczniki do rąk, mydła czy środki czystości pochłaniają część Twojego budżetu. Pomyśl teraz, na co przeznaczyłbyś zaoszczędzone na tych wydatkach pieniądze - może zainwestowałbyś w kampanię reklamową czy dodatkowe wyposażenie dla firmy? Na pewno masz sporo pomysłów - a my pomożemy Ci je zrealizować. Czy wiesz, że zmieniając drobne szczegóły w łazienkach firmowych możesz miesięcznie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych?

Przekonaj się - poznaj proste sposoby na zmniejszenie swoich stałych wydatków.

Czy to co najtańsze na pewno się opłaca?

Zanim przejdziemy do konkretów chcemy pokazać ci prosty przykład. Zgłosił się do nas klient, prowadzący firmę (zatrudnia ok. 30 osób, w firmie ma 8 kabin toaletowych i 4 łazienki dla pracowników) kupował zawsze najtańsze produkty, czyli zwykły papier toaletowy w rolkach, ręczniki makulaturowe, zwykłe mydła "marketowe". Co miesiąc wydawał kilkaset złotych na materiały higieniczne, nie zastanawiając się nad tym szczególnie i chciał kupić jeszcze taniej. "Oszczędzam, bo przecież kupuję najtańsze produkty" - takie myślenie to najczęstszy błąd.

Podczas  rozmowy z klientem okazało się, że klient chciały lepszej jakości produkty, ale one są droższe. Odnieśliśmy się do jego potrzeby - zapewnienia lepszej higieny i zapewnienia lepszej jakości używanych produktów, ale bez zwiększenia dotychczasowych kosztów.

Co zrobiliśmy?

Przygotowaliśmy dla klienta indywidualne warunki współpracy  - otrzymał od nas bezpłatnie nowe dozowniki, dobraliśmy odpowiednio wydajne wkłady. Dzięki tej zmianie, klient zapewnił swoim pracownikom prawdziwą higienę i wyższy standard - wymiana szarego papieru toaletowego i najtańszych ręczników do rąk na celulozowe oraz zwykłego mydła na mydło w pianie zrobiły ogromne wrażenie na pracownikach i gościach. Warto dodać, że generowanych jest teraz mniej odpadów, mniej zużywa się  worków na śmieci i zdecydowanie mniej pracy ma osoba odpowiedzialna za uzupełnianie wkładów w łazience.

Klient jest bardzo zadowolony - dostał nowe dozowniki i nie płaci więcej niż dotychczas, a  zużywa o wiele mniej papieru i mydła.Pracownicy również są zadowoleni - mają ładne łazienki, używają naprawdę higienicznych produktów, które są miłe w dotyku i nie pozostawiają przykrego zapachu na dłoniach.

Niejedna osoba zadała sobie pytanie, dlaczego niektóre ręczniki papierowe po zmoczeniu tak brzydko pachną? Ten specyficzny zapach bierze się stąd, że makulatura użyta do produkcji długo leżała na hałdach i tam nastąpił proces gnilny. 

Makulatura
Warto wiedzieć, że papiery toaletowe wytworzone z makulatury są nie tylko mało wydajne i zużywa się ich znacznie więcej, ale też po prostu są nieprzyjemne w dotyku, szorstkie i bardzo słabo rozpuszczają się w wodzie, co może powodować problemy z kanalizacją. Do tego mają niezbyt miły zapach. Do tego trzeba ich kupować znacznie więcej (im mniejsza chłonność, tym większe zużycie).

Co daje nam używanie produktów z czystej celulozy?

 • Gwarantują wyższą higienę i komfort użytkowania - są miękkie, delikatne, przyjemne w dotyku i nie podrażniają skóry.
 • Zapewniają bezpieczeństwo (są certyfikowane).
 • Są o wiele bardziej wydajne, a wraz z odpowiednimi systemami dozowania gwarantują mniejsze zużycie (nawet o 40%!).
 • Pozwalają ograniczyć koszty - krótszy czas pracy personelu, rzadsza wymiana wkładów, rzadsze zakupy i mniej miejsca potrzebnego na magazynowanie.
 • Wyglądają bardzo estetycznie - są idealnie białe, dzięki czemu doskonale pasują do eleganckich, luksusowych miejsc.


Pamiętaj!

Najtańsze papiery toaletowe i ręczniki do rąk są produkowane z makulatury lub kiepskiej jakości celulozy z dużym dodatkiem makulatury. Zazwyczaj są jednowarstwowe, a więc trzeba ich pobrać znacznie więcej, by spełniły swoje zadanie. Na pewno spotkałeś się wiele razy z ręcznikiem do rąk, którego musisz wziąć kilka listków, by udało ci się osuszyć ręce. Innym problemem jest pobranie jednego odcinka takiego ręcznika - z pewnością zdarzyła ci się sytuacja, w nie udało ci się wziąć jednego listka, bo albo się rwał, albo z dozownika wypadło ich dużo więcej. Było tak nie raz, prawda?

Teraz pomyśl, jak szybko znika produkt z dozownika, jeśli każda osoba korzystająca z łazienki pobiera kilka odcinków, zamiast jednego listka!

Co więcej - tanie produkty są zazwyczaj krótsze, a rolki nie są ściśle zwinięte. Pomimo tego, że rolka jest takiej samej wielkości to jednak wystarczy ją zważyć (lub rozwinąć), by zobaczyć różnicę.

WAŻNE! Im mniejsze zużycie ręcznika, tym mniejsza ilość odpadów (mniej worków na śmieci i kosztów związanych  wywożeniem śmieci, a ceny wywozu stale rosną ii rosnąć będą).

Artykuły higieniczne ekologiczne - przyjazne dla środowiska

Chcesz pomóc naszej  Ziemi - korzystaj z produktów certyfikowanych (ECOLABEL, FSC i PEFC). Dzięki temu masz naprawdę realny wpływ na środowisko naturalne. Pamiętaj, że ekologiczne są te produkty, które powstają w fabrykach z wdrożonymi wyśrubowanymi standardami jakości i politykami zrównoważonego rozwoju, produkowane z celulozy pozyskiwanej z legalnych źródeł. Na przykład - producent marki BulkySoft stworzył technologię łączenia celulozy z celulozą z recyklingu i wykorzystuje odpady produkcyjne celulozowe do produkcji produktów De-inked>>

Co zatem zrobić aby wydawać mniej pieniędzy? To co zrobił nasz klient - wymienić systemy zmniejszające zużycie i dobrać odpowiednie materiały uzupełniające.

Ekologiczne artykuły higieniczne

Systemy dozowania zmniejszające zużycie wkładów o 40%

Jeden karton ręczników systemowych w roli to aż 60 pakietów ręcznika w składce ZZ!

Dozowniki autocut i system one to one są najbardziej efektywne i pozwalają zmniejszyć zużycie wkładów o 30-40%. Jak to możliwe? Oba systemy zostały zaprojektowane w taki sposób, by wydawały ręczniki papierowe zawsze po jednym odcinku, co w połączeniu z wysoką jakością wkładów gwarantuje mniejsze zużycie, przy zapewnieniu maksymalnego komfortu użytkownikom. Długie i ciasno zwinięte rolki ręcznika (nawet 300 metrów!) wymienia się o wiele rzadziej. Solidne obudowy dozowników chronią wkłady przed zakurzeniem, wilgocią, kradzieżą.

Dozowniki BulkySoft

System dozowania ręczników do rąk Autocut

 • Redukuje zużycie wkładu o 30% (w porównaniu do dozowników ręczników w składce ZZ).
 • Przeznaczony do ręczników w roli o długości 100, 150, 230  lub 250 metrów (w zależności od Twoich potrzeb).
 • Dozowanie zawsze po 1 listku.
 • Proste w obsłudze i bezawaryjne dozowniki (solidnie wykonane, z trwałych materiałów).

System dozowania ręczników do rąk One to One

 • Pozwala pobierać odcinek ręcznika jedną ręką (świetnie sprawdzi się np. w zapleczu kuchennym).
 • Ogranicza zużycie ręcznika nawet o 40%.
 • Przeznaczony do ręczników w roli o długości do 300 metrów (rzadsza wymiana wkładu - oszczędność czasu pracy personelu).
 • Najlepsza  cena v ilość metrów na rolce.

Dozowniki możesz mieć kompletnie za darmo i cieszyć się nową łazienką, wystarczy, że zaufasz nam i skorzystasz z naszej wiedzy i doświadczenia - dowiedz się więcej o naszej ofercie użyczeń dozowników i podajników>>

Produkty, dzięki którym zmniejszysz wydatki

Aktualna promocja!! Do ręczników w roli dostaniesz nowoczesny dozownik za symboliczne 50 zł (zamiast 307 zł, oferta ważna od 20.02.2021 do wyczerpania zapasów). Skorzystaj>>

Gdzie jeszcze możesz  znaleźć oszczędności?

Naszym celem jest abyś ty miał spokój - jednego solidnego dostawcę, pełną kontrolę kosztów i łatwość w składaniu zamówień.

Chcąc zaoszczędzić jak najwięcej na wyposażeniu swojej firmy i zmniejszyć comiesięczne wydatki podejmij współpracę z nami. To opłacalne z wielu powodów - to co oferujemy, pozwoli Ci skupić się na rozwoju swojego biznesu, bez konieczności ciągłej kontroli kosztów, tracenia czasu i energii na przygotowywanie zamówień.

 • Wszystkie produkty, których potrzebujesz do firmy, masz dostępne w jednym miejscu i to w bardzo korzystnych cenach.
 • Dla naszych klientów przygotowujemy specjalne wyceny i warunki współpracy - dostaniesz od nas indywidualne rabaty i promocje.
 • Szybko i terminowo dostarczamy każde zamówienie, już od od 250 zł zapewniamy darmową dostawę.
 • Udostępniamy platformę B2B, dzięki której jeszcze wygodniej złożysz zamówienie, masz stały wgląd do wszystkich zobowiązań, możesz powielać zakupy. Załóż konto i stań się naszym Klientem VIP - będziesz mógł korzystać z jeszcze większych udogodnień i promocji. Dowiedz się więcej>>
 • Zapewniamy elastyczne formy współpracy i odroczony termin płatności (trzy pozytywne transakcje są wymogiem ubezpieczenia należności Coface).

Nie czekaj i skontaktuj się z nami abyś jak  najszybciej mógł zacząć oszczędzać!