TORK - marka, która dba o środowisko

TORK - marka, która dba o środowisko

Marka będąca liderem w światowych rozwiązaniach higienicznych wyznacza sobie cele, dzięki którym staje się jeszcze bardziej przyjazna środowisku.

Tork postawił sobie za cel tworzenie produktów i usług, które wpisują się w założenia społeczeństwa funkcjonującego na bazie gospodarki obiegowej.
Oznacza to, że chce zapewnić artykuły przyjazne dla środowiska i takie rozwiązania, które umożliwią odbiór od klientów produktów w celu ich ponownego przetworzenia.

Zrównoważone opakowania

  • Prawie 90% opakowań Tork powstaje z surowców odnawialnych (papier lub tektura), nadających się do recyklingu. Pozostała część to opakowania plastikowe, w których niemal 30% pochodzi z recyklingu.
  • Producent zakłada, że do 2025 roku wszystkie opakowania produktów będą nadawały się do ponownego przetworzenia.
  • Papier toaletowy Tork bez gilzy zmniejsza ślad węglowy - brak opakowania i gilzy nie generuje odpadów.
  • Opakowania serwetek Tork wykorzystywany jest plastik z trzciny cukrowej, który ma mniejszy wpływ na środowisko niż plastik uzyskany z paliw kopalnianych.

Zobacz wszystkie produkty TORK>>

Tork - lider w branży higienicznej

Wspólne rozwiązania w zakresie gospodarki obiegowej pomaga partnerom Tork osiągać cele dotyczące zerowych ilości odpadów wywożonych na wysypiska!

TORK Lider innowacji - “Tworzyć więcej wykorzystując mniej!”

Tork dąży do tworzenia kolejnych rozwiązań, które maksymalnie ograniczają ilość odpadów na każdym etapie życia produktu. Zmiany w zakresie projektowania i procesu produkcji pozwalają tworzyć więcej, przy mniejszych nakładach.

  • Nowa wersja papieru toaletowego Tork Mid-size bez gilzy pozwala zminimalizować ilość odpadów o 82% i zmniejszyć ślad węglowy o 11%.
  • System niekończących się ręczników Tork PeakServe Continuous umożliwia spakowanie 2x więcej ręczników, co oznacza rzadszy transport i ograniczenie śladu węglowego.
  • Serwetki gastronomiczne Tork Xpressnap Fit z dyspenserami ograniczają ilość wyrzucanych a niewykorzystanych serwetek o ponad 50%!

Wybierając produkty Tork i korzystając z proponowanych przez markę rozwiązań w zakresie czystości i higieny stajesz się aktywnym uczestnikiem walki o “lepsze jutro”.

Warto wspomnieć, że firma Essity już w 2018 roku zaktualizowała swoją politykę pozyskiwania świeżego błonnika tak, aby wszystkie dostawy włókien były w pełni certyfikowane przez FSC.

Tork - marka dbająca o środowisko