Kiehl Impran 2,5L impregnat do kamienia

Numer katalogowy: 9102
Producent: Kiehl
Koszt dostawy: Darmowa od 150 zł
Czas realizacji:
Cena za opak. (1 szt.)
Netto 188.67
Brutto* 232.06
*W tym 23% VAT
Ilość-+
Darmowa dostawa
już od 150 zł!
24 miesiące
gwarancji.

Opis

Numer artykułu: 9102
IMPRAN

Impregnat do kamienia
NR PZH HK/B/2562/01/97

WŁAŚCIWOŚCI
Bezbarwny, klarowny, wolny od węglowodorów aromatycznych, gotowy do użycia. Po nałożeniu dobrze się rozprowadza, przenika głęboko w pory i kapilary kamienia, szybko wysycha i jest antypoślizgowy. W zależności od chłonności kamienia wymagane są 1-4 warstwy aż do nasycenia kamienia. Działanie hydro- i olejofobowe rozwija się wraz z wyschnięciem. Po upływie 48 h Impran jest całkowicie utwardzony i gotowy do pełnej eksploatacji. Nie wpływa ujemnie na parowanie (zdolność dyfuzji pary) kamienia. Powierzchnie pokryte Impran-em zachowują swój naturalny wygląd, są długotrwale zabezpieczone a położone wewnątrz budynków są szczególnie łatwe w pielęgnacji. Początkowo silne “perlenie się” przy myciu na mokro wzgl. przy myciu maszyną szorująco-zbierającą można usunąć przy zastosowaniu środków czyszczących zawierających substancje powierzchniowo-czynne. Zanieczyszczenia takie jak tłuszcze, oleje i farby nie mogą wniknąć wewnątrz kamienia i dlatego można je łatwo usunąć. Impran jest odporny na działanie zasad, a także promieni ultrafioletowych. Nie następuje żółknięcie impregnacji, dlatego środek może być używany także na zewnątrz. Zmniejsza tworzenie się nalotów soli, porostów mchów i wodorostów, tworzenie się pleśni, szkody wywołane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, m.in. mrozem. Produkt zapalny.

ZASTOSOWANIE
Wewnątrz: Nowo położone i stare wymyte gruntownie, wolne od wosku i tłuszczu suche podłogi z kamienia naturalnego i sztucznego, podłogi ceramiczne o powierzchni porowatej i chłonnej takie jak: granit, porfir, gnejs, marmur, piaskowiec, wyroby betonowe o obrobionej powierzchni, klinkier, cegła gliniana, kamionka szlachetna, beton.

Na zewnątrz: Tarasy, mury z w/w materiałów, kostka brukowa spoinowana, dachówka, ściany z gazobetonu, nagrobki i pokrycia powierzchni na bazie wapienno- cementowo- krzemianowej.