Metoda ręcznego mycia podłogi za pomocą mopa płaskiego, przy użyciu wózka wyposażonego w dwa wiaderka i wyciskarkę

Metoda ręcznego mycia podłogi za pomocą mopa płaskiego, przy użyciu wózka wyposażonego w dwa wiaderka i wyciskarkę

Czystość w każdym miejscu pracy ma kluczowe znaczenie, ale utrzymanie podłóg w idealnym stanie w przestrzeniach biurowych może być kłopotliwe. Codzienne mycie podłóg i ich pielęgnacja jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również higienicznym. Czym myć podłogi i w jaki sposób, aby pozbyć się nieestetycznych plam, drobnych zanieczyszczeń i brudu naniesionego obuwiem? Poznaj metodę ręcznego mycia podłogi za pomocą mopa płaskiego, zarówno dużych powierzchni, jak i niewielkich przestrzeni wokół biurek.

Aby uzyskać najbardziej efektywny sposób czyszczenia musimy zaopatrzyć się, oprócz odpowiedniego do czyszczonej powierzchni mopa, w wózek serwisowy i profesjonalne środki chemiczne. Wózki serwisowe najczęściej wyposażone są w dwa wiadra. Jedno koloru czerwonego, drugie w kolorze niebieskim. Różne kolory zastosowane zostały nieprzypadkowo. Wiadro niebieskie przeznaczone jest na roztwór środka do mycia podłogi, natomiast czerwone na czystą wodę do płukania mopa.

Ręczne mycie podłóg - krok po kroku

Aby skutecznie umyć podłogę drewnianą, panele podłogowe czy płytki należy przestrzegać kilku ważnych zasad.

  1. Do wiaderka niebieskiego należy wlać odpowiedni roztwór preparatu, natomiast wiaderko czerwone wypełnić do połowy czystą wodą. Wyciskarkę ustawić nad wiaderkiem czerwonym.
  2. Przed rozpoczęciem mycia na mokro należy posadzkę zamieść mopem akrylowym lub   odkurzyć.
  3. Zanurzyć mop w roztworze roboczym preparatu (wiaderko niebieskie) oraz  wycisnąć w wyciskarce.
  4. Stosując metodę ósemkową umyć odpowiednią wielkość powierzchni (nie więcej niż 25 m2).
  5. Wypłukać mop w wodzie (wiaderko czerwone) oraz wycisnąć w wyciskarce.
  6. Powtarzać czynności zawarte w punktach 2,3,4 aż do umycia całej powierzchni.

Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala na umycie większych powierzchni w krótszym czasie, bez konieczności zmiany roztworu roboczego, co pozwala znacznie ograniczyć zużycie chemii i wody na obiekcie. W razie wątpliwości przy doborze odpowiedniego sprzętu do utrzymania czystości skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania, pomożemy dobrać sprzęt i środki chemiczne do zadań, zabrudzeń i podłoża.

Czym myć podłogę, by uzyskać najlepsze efekty?

Aby mycie podłóg było efektywne i przyjemne - pamiętaj, by przede wszystkim wyposażyć się w dobrej jakości sprzęt. Inwestycja w trwały, solidny, ergonomiczny mop ręczny z wiaderkami po prostu się opłaca - raz zakupiony zestaw do mycia podłóg będzie służył przez bardzo długi czas, a w przypadku jakiejkolwiek usterki wystarczy, że wymienisz uszkodzony element (części zamienne do profesjonalnych mopów są zawsze dostępne). Im wygodniejszy, lżejszy i solidniejszy sprzęt do mycia podłóg, tym praca jest szybsza i przyjemniejsza, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jaki mop wybrać? Polecamy sprzęt od wiodących producentów tj. Medisept lub Splast - dostępne są różne rodzaje mopów i wiader, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiedni do swoich potrzeb. Zobacz tutaj>>

Pamiętaj również, aby zawsze używać odpowiednich preparatów, przeznaczonych do konkretnych rodzajów podłóg. To niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu zapobiegasz ewentualnym odbarwieniom na powierzchni podłogi i jej trwałym uszkodzeniu. Do mycia i czyszczenia paneli powinno używać się innych preparatów, niż tych którymi się myje podłogi z gresu.

Zobacz profesjonalne preparaty do mycia podłóg>>

Czym myć panele podłogowe? Jaki preparat jest dobry do mycia podłóg drewnianych?

Do codziennego mycia paneli podłogowych polecamy preparat Medisept Panel Clean - jest to koncentrat, który posiada właściwości myjące i nabłyszczające, dzięki czemu podłogi panelowe i drewniane po umyciu są czyste i bez żadnych smug. Ma przyjemny zapach jabłkowo-gruszkowy Preparat jest bardzo wydajny (z jednego litra koncentratu można uzyskać do 400 litrów roztworu roboczego), dostępny w opakowaniu 1 L i 5 L.

Panele podłogowe i podłogi drewniane wymagają specjalnego traktowania - przede wszystkim nie lubią nadmiaru wody, więc należy zawsze bardzo dobrze wycisnąć końcówkę mopa i zawsze zebrać nadmiar wody. Warto pamiętać, by do paneli podłogowych i drewna wybrać miękką końcówkę mopa (najlepiej z delikatnej mikrofibry) - taka nakładka czyszcząca skutecznie zbiera kurz, sierść zwierząt domowych i brud, usunie nieestetyczne smugi ale jest bezpieczna dla powierzchni, nie zarysuje jej. Mycie paneli podłogowych należy poprzedzić odkurzaniem lub zamieceniem luźnego brudu, kurzu, okruchów lub piasku - dzięki temu szybciej uzyskasz zamierzony efekt, ponieważ zanieczyszczenia te nie będą rozpraszały się podczas mopowania. Pamiętaj, aby myć panele i podłogi drewniane odpowiednimi środkami, przeznaczonymi do takiego typu podłóg.

Pamiętaj! Zbyt silne preparaty mogą uszkodzić powierzchnię i spowodować trwałe odbarwienia. Jeśli używasz koncentratu do mycia paneli i podłóg z drewna, zawsze sporządzaj roztwór roboczy zgodnie z wytycznymi producenta. Drewniane podłogi i panele podłogowe najlepiej myć ciepłą wodą z odpowiednim środkiem, za pomocą mopa ręcznego. Świetnie sprawdzi się mop płaski, który dobrze wyciśnięty zapobiega pozostawaniu nadmiernej ilości wody na powierzchni podłogi, a jego końcówka bez problemu dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc. Zwykły mop płaski jest o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem niż mop elektryczny - podłoga drewniana i panele są bardzo chłonne, a nadmierna ilość wody lub pary wodnej może prowadzić do wypaczeń, zniekształceń i pęcznienia.

Czym myć gres polerowany? Jaki środek czyszczący wybrać do płytek ceramicznych?

Do mycia podłóg z gresu lub płytek ceramicznych można wybrać mop elektryczny, który zapewni dokładne wyczyszczenie powierzchni. Jeśli jednak wolisz mopy płaskie, pamiętaj by sięgnąć po odpowiednie detergenty przeznaczone do takich rodzajów podłóg. Płaski mop, wiadro dwukomorowe i dobrej jakości koncentrat do mycia podłóg wystarczą do usunięcia nawet uporczywych plam z gresu i płytek. Postępuj zgodnie z powyższą instrukcją metody ręcznego mycia podłogi, a usuniesz nieprzyjemny zapach, a umyta powierzchnia będzie estetyczna, lśniąca i bez smug.

Komplety i sprzęt do sprzątania znajdziesz tutaj>>

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy dobrać Ci sprzęt i chemię do podłoża.