Mycie gruntowne i pielęgnacja podłóg z kamienia. Jak dbać o płytki gresowe?

Mycie gruntowne i pielęgnacja podłóg z kamienia. Jak dbać o płytki gresowe?

Trudna powierzchnia z naturalnym charakterem - jak myć i pielęgnować podłogi z gresu i kamienia? Naturalny gres zalicza się do popularnych powierzchni podłogowych w naszym kraju. Dużą jego zaletą jest ponadprzeciętna twardość oraz odporność między innymi na: ścieranie, środki chemiczne, wysokie i niskie temperatury, plamienie, działanie światła oraz na działanie mrozu. Gres świetnie przewodzi ciepło, stanowi doskonałą izolację dla elektryki, nie pali się i co najważniejsze – doskonale i łatwo zmywa się jego powierzchnię.

Gres posiada jeszcze jedną niepodważalną zaletę – jest nią stosunkowo niska cena. Spotkać go można na podłogach wielu rodzimych galerii handlowych czy w hotelach, gdzie odnotować można wzmożony ruch. Gres występuje w dwóch rodzajach: niepolerowany (niezwykle popularny) i drugi, spotykany nieco rzadziej - polerowany. Pierwszy z nich posiada właściwości antypoślizgowe, jednak mimo wszystko powierzchnia ta jest dość trudna w utrzymaniu w nienagannej czystości. Istniejące mikro zagłębienia są doskonałymi miejscami zagnieżdżania się wszelkiego rodzaju brudu i zanieczyszczeń . Płytki gresowe niepolerowane trudno jest utrzymać na wysokim poziomie czystości, jeśli nie używa się odpowiednich środków chemicznych, przeznaczonych do czyszczenia właśnie tego typu powierzchni.

Mycie gruntowne podłogi z gresu – to droga do sukcesu!

Płytki gresowe są trudnym materiałem do utrzymania w czystości, jednak stosowanie specjalistycznych środków chemicznych i gruntowne mycie powierzchni pozwoli osiągnąć efekt zadbanej, czystej i naturalnej podłogi.

Stosując na przykład płyn Corvett marki Kiehl>> będziesz zachwycony efektem Ten niezwykle skuteczny, wnikający głęboko w gresową strukturę płyn przeznaczony do mycia gruntownego jest bardzo skuteczny. Zasada jest prosta: nanieś i poczekaj aż płyn przeniknie w pory gresu, a następnie uruchom maszynę czyszczącą, która dzięki dużej zdolności transportowania brudu przez płyn usunie z powierzchni zalęgające nieczystości. Kolejnym krokiem działania po dokładnym wyszorowaniu podłogi płynem Corvett jest dokładne przemycie jej czystą wodą. Celem tej czynności jest uzyskanie przez gres neutralnego pH powierzchni. Ten niezwykle skuteczny i mocno zasadowy płyn spowoduje, że każda gresowa podłoga lśnić będzie czystością. Płynem Corvett marki Kiehl doczyścić można także wszystkie zasado- i wodoodporne flizy podłogowe, jak również płyty bezpieczeństwa - wewnętrzne i zewnętrzne. Bezwzględnie natomiast unikać należy takich powierzchni jak linoleum, guma, czy kamień naturalny i sztuczny – niestety po zastosowaniu tego czynnego środka mogą ulec zniszczeniu.

Impregnacja podłogi z gresu – poczujesz różnicę przy codziennym czyszczeniu podłogi

Umyłeś i zneutralizowałeś już podłogę gresową? Teraz czas na kolejny krok – impregnację, podczas której zabezpieczysz strukturę wewnętrzną podłogi. Jest to proces odmienny od pokrycia jej powierzchni środkami polimerowymi, które tworzą warstwę zewnętrzną, zabezpieczającą powierzchnię podłoża przed zabrudzeniami. Teraz impregnujemy – działamy na wnętrze, czyli strukturę gresu.

Do wykonania tego zadanie rekomendujemy preparat impregnujący firmy Kiehl - Impran>> będący bezbarwnym i klarownym, gotowym do natychmiastowego użycia, niezwykle skutecznym preparatem, który wnika głęboko w pory impregnowanej powierzchni. Podłogi, które zostają pokryte Impranem nie tracą swoich właściwości oddychających i zachowują naturalny wygląd. Śmiało można stwierdzić, iż powierzchnie pokryte tym środkiem są na długi czas dobrze zabezpieczone i przygotowane do łatwej, codziennej pielęgnacji.

Preparat Impran nie żółknie, dzięki czemu możesz go zastosować również na zewnątrz obiektu. Doskonały i silny skład zmniejsza tworzenie się nalotów z soli, zapobiega powstawaniu osadów z mchu, wodorostów czy pleśni. Powierzchnie pokryte Impranem są bardziej odporne na szkody powodowane każdego roku przez mróz. Warto pamiętać, że Impran można stosować na podłogi z kamienia naturalnego i sztucznego oraz na granit, porfir, gnejs, marmur, piaskowiec, wyroby betonowe o obrobionej powierzchni, klinkier, cegłę glinianą, kamionkę szlachetną oraz beton. Szerokie możliwości zastosowania tego preparatu powodują, iż jest doskonałym środkiem zabezpieczającym o rozległym spektrum działania.

Mycie i impregnacja podłogi z gresu

UWAGA! Ważnym zaleceniem producenta jest to, by środek ten wcierać jednokrotnie w płytkę gresową, do sucha. Czynność tę należy powtórzyć tyle razy, aż płytka nie przyjmie już więcej impregnatu. Po upływie 15 minut należy zebrać nadmiar środka z płytki. Jeśli tego nie uczynisz to po 24 godzinach będzie za późno – Impran wyschnie i niemożliwe stanie się usunięcie nieestetycznie wyglądającego nadmiaru substancji.

Myj podłogę z gresu na bieżąco, a utrzyma wysokie normy higieniczne

Dopiero po dokładnym gruntownym umyciu podłogi, a następnie starannym jej zaimpregnowaniu, przystępujemy do codziennego, bieżącego mycia. Można tę czynność wykonywać ręcznie lub za pomocą specjalistycznych maszyn.Ważne jest natomiast stosowanie specjalistycznych, wysokogatunkowych środków chemicznych przeznaczonych do mycia podłóg, które doskonale zabezpieczą podłogę przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Dzięki specjalistycznym, wysokogatunkowym środkom chemicznym podłoga z gresu będzie czysta, estetyczna, bez najmniejszych śladów zabrudzeń i smug o każdej porze roku!

Potrzebujesz pomocy w doborze preparatów do mycia i pielęgnacji podłóg? A może chcesz wypożyczyć maszyny czyszczące do mycia gruntownego? Skontaktuj się z nami, znajdziemy najlepsze rozwiązania i zaproponujemy wydajne i skuteczne produkty. Możesz na nas liczyć, w branży czystości jesteśmy od prawie ćwierćwiecza i chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Napisz, zadzwoń lub zostaw wiadomość korzystając z poniższego formularza.

Przydatne linki:

Profesjonalne preparaty do mycia i pielęgnacji gresu>>

Maszyny, odkurzacze i zamiatarki>>