Parkiety i podłogi z drewna – powszechnie zdobiące podłogi prywatnych domów, coraz częściej stosowane są jako wykończenia podłóg w obiektach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, szkołach tańca, a nawet przedszkolach. Jak dbać o naturalną podłogę, by zawsze wyglądała atrakcyjnie, elegancko i pięknie? Czym skutecznie myć laminaty?

Produkty firmy Kiehl pomogą w utrzymaniu perfekcyjnie wyglądającej podłogi

Lśniący, zadbany parkiet jest wizytówką firmy, czy też danego obiektu. Wszędzie tam, gdzie prestiż oraz nienaganna czystość są bezwzględnie wymagane, podłoga musi błyszczeć i emanować nieskazitelną czystością. Jakie środki zastosować, by parkiet wyglądał olśniewająco? Marka Kiehl specjalizuje się między innymi w środkach do profesjonalnej pielęgnacji parkietów i podłóg z drewna.

Krok pierwszy – wybierz odpowiedni produkt

Wśród pełnej gamy produktów do mycia podłóg, w tym drewnianych, warszawska firma Higiena Serwis http://www.higienaserwis.pl/, posiada w swojej ofercie oraz dostarcza Klientom wysokogatunkowy preparat Kiehl Parkettin-Koncentrat 1l Mycie i pielęgnacja drewna, http://www.higienaserwis.pl/kiehl-parkettinkozc-1l-mycie-pielegnacja-drewna-p-2422.html, który pomaga w utrzymaniu parkietu na najwyższym poziomie czystości. Nie dość, że aktywnie myje, to jeszcze transportuje brud zgromadzony na powierzchni podłogi. Po długotrwałym i intensywnym użytkowaniu naturalnych powierzchni, stają się one zabrudzone, matowe i trwale zarysowane. Produkty marki Kiehl pomogą w ich renowacji i utrzymaniu w nienagannej, lśniącej czystości. Preparat Kiehl Parkettin-Koncentrat pięknie pachnie, ale najważniejsze jest to, iż zawarte w nim substancje pielęgnujące drewno nie pozostawiają po wyschnięciu smug i tworzą tak zwany film pielęgnacyjny, odpierający brud. Ze względu na swoje właściwości, środek ten z powodzeniem może być stosowany, a nawet zaleca się jego użycie na mocno eksploatowanych podłogach na przykład hal sportowych. Żadna podłoga zarysowana gumą podeszwy obuwia nie wygląda estetycznie. Wszyscy posiadacze drewna podłogowego zmierzają do likwidacji wszelkich śladów pozostawionych przez buty. Doskonale się składa, gdyż proponowany przez nas produkt zapobiega tworzeniu się takich śladów i nieestetycznych zarysowań. Co więcej, jeśli zostanie użyty na gotowym parkiecie, czy laminacie, będzie chronił jego kanty przed dostaniem się weń wilgoci.

Krok drugi – zastosuj

Po dokładnym wstępnym oczyszczeniu podłogi z zabrudzeń, rekomendujemy umycie podłogi preparatem Kiehl Parkettin-Koncentrat 1l Mycie i pielęgnacja drewna, http://www.higienaserwis.pl/kiehl-parkettinkozc-1l-mycie-pielegnacja-drewna-p-2422.html, ściśle według wskazówek zamieszczonych na etykiecie producenta. Gwarantujemy, iż podłoga zostanie dokładnie umyta i co najważniejsze – poddana procesowi pielęgnacji.

Krok trzeci – wypoleruj i zachwyć się efektem końcowym!

Zależy ci na pięknie lśniącej podłodze? Po dokładnym umyciu preparatem Kiehl Parkettin-Koncentrat przystąp do polerowania podłogi. Dzięki temu zyskasz po pierwsze efekt utwardzający film pielęgnujący drewno, a po drugie - podłoga stanie się bardziej wytrzymała na uszkodzenia, zarysowania i zabrudzenia. Zachwycający okaże się także uzyskany efekt optyczny.

Gdzie stosować?

Środek Kiehl Parkettin-Koncentrat jest doskonały do pielęgnacji podłóg olejowanych, olejowanych-woskowanych oraz zabezpieczonych powierzchni drewnianych . Można myć nim także gotowy parkiet i laminaty. Uwaga! Nie należy opisanego preparatu stosować w przypadku podłóg nie poddanych obróbce lub tylko zawoskowanych.

Inne produkty myjące – do parkietu i laminatu

Marka Kiehl proponuje także inny produkt, równie doskonały do mycia podłóg z pakietu i laminatu. Jest nim Kiehl Parketto clean 1l Płyn do mycia parkietów, http://www.higienaserwis.pl/kiehl-parketto-clean-1l-plyn-do-mycia-parkietow-p-776.html?manufacturers_id=27. Preparat ten doskonale nadaje się do mycia parkietu i wszelkich laminatów, w swoim składzie nie posiada mydła oraz wosku. Mocny, świetnie transportuje brud. Jest przyjazny dla delikatnej skóry rąk oraz… dla powierzchni podłogowych. Dobrą informacją dla użytkowników jest to, iż można go stosować w przypadku wszelkiego rodzaju powierzchni z drewna, to jest parkietu zabezpieczonego i pokrytego powłoką, po impregnacji, olejowanego, do podłóg drewnianych przed obróbką oraz do parkietu gotowego. Myć nim można także wszystkie podłogi z laminatów. Szeroki wybór preparatów do mycia i pielęgnacji podłóg z drewna, parkietów i laminatów, znajdujący się w ofercie Higiena Serwis http://www.higienaserwis.pl/ sprawia, iż tak delikatne powierzchnie jak te wykonane z drewna czy laminatu, mogą być odpowiednio zabezpieczone. Dzięki systematycznemu używaniu tych wyspecjalizowanych środków myjąco-pielęgnacyjnych drewno, zdobić będą domy oraz obiekty użyteczności publicznej przez długi czas, ciesząc oko właściciela i zachwycając przybyłych gości.