Dezynfekcja w biurze - wszystko co musisz wiedzieć

Dezynfekcja w biurze - wszystko co musisz wiedzieć

Otwarta przestrzeń, duże skupisko osób i częste spotkania, a nawet działająca klimatyzacja - wszystko to sprzyja wirusom i bakteriom, które są niebezpieczne dla zdrowia Twojego zespołu, klientów i gości. Oprócz regularnego czyszczenia i sprzątania, zadbaj o właściwą dezynfekcję powierzchni i wyposaż miejsce pracy w odpowiednie preparaty do dezynfekcji dłoni - w końcu lepiej zapobiegać niż leczyć, a rozprzestrzeniające się bakterie i wirusy stanowią duże zagrożenie dla Twoich pracowników.

W każdym biurze i miejscu pracy muszą być regularnie czyszczone wszystkie powierzchnie, które są dotykane przez pracowników i klientów. Dobry środek do dezynfekcji szybko i skutecznie usunie wszystkie wirusy i bakterie, zabije zarazki oraz doczyści wszystkie powierzchnie z innych zanieczyszczeń.

Kilka zasad dezynfekcji powierzchni w biurze

Co należy regularnie dezynfekować w biurze:

  • Przedmioty codziennego użytku, które są używane przez wielu pracowników (zszywacze, pieczątki, nożyczki, dziurkacze itd.).
  • Myszy komputerowe i klawiatury - to prawdziwe siedliska drobnoustrojów. Pamiętaj jednak, żeby nie używać do czyszczenia i dezynfekcji klawiatury silnych środków chemicznych, ponieważ mogą one usunąć farbę z klawiszy i odbarwić urządzenia. Do takich zadań świetnie sprawdzą się chusteczki do dezynfekcji.
  • Telefony, drukarki, niszczarki do papieru i inne urządzenia biurowe - ich powierzchnie są dotykane przez wiele osób, więc wymagają szczególnej uwagi i regularnej dezynfekcji.
  • Powierzchnie w kuchni/stołówce - od ekspresu do kawy, po blaty, uchwyty i szuflady.
  • Klamki i włączniki światła.
  • Wyposażenie łazienek i toalet (oczywiście włącznie z drzwiami i klamkami, powierzchniami dozowników do mydła, bateriami łazienkowymi, koszami na śmieci).

Skuteczna dezynfekcja biur - rekomendowane produkty

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do dezynfekcji, jak więc wybrać mądrze? Najlepiej - zaufaj profesjonalistom. Zdecydowanie odradzamy sięganie po preparaty niewiadomego pochodzenia, bez odpowiednich oznaczeń. Z doświadczenia wiemy, że są nie tylko nieskuteczne, ale też bardzo nieprzyjemnie pachną (co w miejscu pracy jest wręcz niedopuszczalne) i mogą trwale uszkodzić dezynfekowane powierzchnie, przez co firmy narażone są na dodatkowe koszty. Sięgnij po produkty sprawdzone, przebadane, od wiodących producentów. Poniżej znajdziesz rekomendowane przez nas środki do dezynfekcji powierzchni w biurze, które Cię nie zawiodą - dzięki nim zapewnisz bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom.

Wybierając środki do dezynfekcji do biura, warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Upewnij się, że dany płyn lub środek w innej formie spełnia wymagania i zalecenia w zakresie dezynfekcji powierzchni - wydawane są one przez właściwe organy i instytucje, a informacje o tym znajdziesz u producenta lub na opakowaniu produktu. Sięgaj po środki do dezynfekcji, które są skuteczne przeciwko szerokiemu spektrum patogenów (wirusy, bakterie, prątki gruźlicy itd.). Wybierając produkty od zaufanych producentów i polecane przez dostawców masz pewność, że są one bezpieczne w użyciu (dla ludzi, ale też i zwierząt), nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych i innych groźnych dla zdrowia składników. Warto też zwrócić uwagę na to, jaki zapach mają środki do dezynfekcji - w biurach i innych miejscach publicznych mogą przebywać osoby wrażliwe na silne i zbyt intensywne zapachy. Pamiętaj, że środki dezynfekujące z niesprawdzonych źródeł mogą pozostawiać po sobie ostrą i nieprzyjemną woń alkoholu, a do tego zawierać alergeny lub inne substancje alergizujące.

Poznaj produkty do szybkiej dezynfekcji powierzchni

Preparat Quatrodes Extra - to płyn przeznaczony do dużych powierzchni zmywalnych, więc świetnie się sprawdzi w biurze do dezynfekcji biurek, blatów, mebli, uchwytów i klamek, podłóg. Ma formę koncentratu, więc jest zdecydowanie najbardziej wydajnym preparatem. Co ważne, możesz go użyć również do dezynfekcji powierzchni w kuchni i miejscach mających kontakt z żywnością. Jednocześnie myje i dezynfekuje, a dodatkowo ma bardzo wysoką tolerancję materiałową, więc możesz go użyć również do powierzchni materiałowych (np. tapicerek), powierzchni szklanych, stalowych i chromu. Ma delikatny, ale bardzo przyjemny zapach.

Koncentrat do dezynfekcji powierzchni Medisept - sprawdź

Sprawdź cenę>>

Medisept Velox Spray Neutral - płyn do dezynfekcji powierzchni w formie wygodnego w użyciu sprayu. Niezastąpiony w każdym biurze, świetnie sprawdzi się do codziennej dezynfekcji klamek, urządzeń i paneli dotykowych, włączników świateł, blatów. Działa już w 15 sekund na grzyby i 30 sekund na bakterie i wirusy (w tym również na koronawirusa). Ma neutralny zapach, więc bez obaw można go używać w obecności pracowników.

Pianka do szybkiej dezynfekcji powierzchni

Sprawdź cenę>>

Chusteczki do dezynfekcji powierzchni Medisept Velox Wipes - to produkt, który po prostu powinien być dostępny w biurze dla każdego pracownika. Mając je zawsze pod ręką można szybko i wygodnie zdezynfekować drobny sprzęt, myszkę komputerową czy klawiaturę, biurko i inne tego typu powierzchnie. Chusteczki do dezynfekcji Medisept są bezpieczne (nie zawierają aldehydu ani fenolu), dzięki czemu nie niszczą i nie odbarwiają powierzchni.

Chusteczki do dezynfekcji powierzchni w biurze

Sprawdź cenę>>

Z kolei bezalkoholowa pianka do szybkiej dezynfekcji delikatnych powierzchni Medisept Velox Foam Extra sprawdzi się do powierzchni wrażliwych, np. wykonanych ze szkła, porcelany, metalu, gumy czy tworzyw sztucznych. Działa bardzo skutecznie, szybko i - co bardzo ważne - nie powoduje matowienia powierzchni (np. szkła akrylowego). Pianka przeznaczona jest do stosowania na różnych materiałach, tj. tworzywa sztuczne. Jest wygodna w użyciu - dezynfekcja powierzchni zajmuje dosłownie kilka sekund.

Bezalkoholowa pianka do dezynfekcji Medisept

Sprawdź cenę>>

Preparat do dezynfekcji rąk - wybierz produkty stosowane w placówkach medycznych

Dezynfekcja powierzchni i sprzętów w biurze to nie wszystko! W miejscach, w których każdego dnia przebywa wiele osób, ludzie pracują blisko siebie i korzystają z tych samych urządzeń, istnieje wysokie ryzyko przenoszenia się zarazków i bakterii - właśnie dlatego warto zapewnić stały dostęp do środków do dezynfekcji dłoni. Preparaty te pomogą w redukcji ryzyka rozprzestrzeniania się drobnoustrojów i patogenów, przez co zwiększa się bezpieczeństwo i poprawia higiena pracy. Regularna dezynfekcja dłoni pomoże w zapobieganiu przenoszenia się infekcji i chorób tj. grypa - a to przekłada się bezpośrednio na ograniczenie absencji chorobowych i przyczynia tym samym do utrzymania ciągłości pracy i wydajności zespołu.

Do dezynfekcji rąk warto sięgnąć po preparaty stosowane w placówkach medycznych. Są to płyny i środki o wysokiej skuteczności, zgodne z wszystkimi wymogami, bezpieczne dla skóry, certyfikowane. Do dezynfekcji dłoni szczególnie polecamy te preparaty, które w swoim składzie mają dodatkowe substancje nawilżające lub łagodzące - nie powodują one podrażnień, chronią przed wysuszeniem skóry nawet podczas wielokrotnego stosowania w ciągu dnia. Warto wyposażyć zespół np. w kieszonkowe płyny do dezynfekcji, które można mieć zawsze pod ręką.

Zobacz płyny do dezynfekcji rąk>>

Sprawdź inne produkty, których nie może zabraknąć w Twojej firmie - profesjonalne środki czystości i chemia do sprzątania

W naszej ofercie znajdziesz bardzo duży wybór preparatów, również do dezynfekcji powierzchni medycznych, dezynfekcji narzędzi, płyny do chirurgicznej dezynfekcji rąk, środki dezynfekujące przeznaczone do placówek medycznych i kosmetycznych, dla gastronomii i do kuchni (dezynfekcja powierzchni mających kontakt z żywnością) i wiele innych rozwiązań zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa, higieny i czystości.

Im skuteczniejsze i bardziej wydajne preparaty do sprzątania, tym łatwiej zadbasz o czystość, higienę i bezpieczeństwo w swoim biurze. Mamy dla Ciebie wszystko, czego potrzebujesz - od płynów i emulsji do podłóg, przez produkty do mycia i sprzątania wszelkiego rodzaju powierzchni biurowych, po skuteczną dezynfekcję i środki do zadań specjalnych. Proponowane przez nas preparaty są niezwykle wydajne (kupujesz mniej, a więc oszczędzasz!), bardzo skuteczne, szybkodziałające i... w świetnych cenach! Dowiedz się więcej o naszej ofercie specjalnej, dzięki której Twoje biuro będzie zawsze przyjazne dla pracowników, klientów i gości. SPRAWDŹ>>

  • Kompleksowo wyposażymy Cię we wszystkie produkty potrzebne do sprzątania codziennego i gruntownego, preparaty do dezynfekcji powierzchni, płyny i emulsje do podłóg.
  • Zadbamy o pełne bezpieczeństwo dostarczając skuteczne preparaty do dezynfekcji rąk i powierzchni.
  • Doradzimy - pomożemy Ci w doborze odpowiednich dla Ciebie produktów, kupisz tylko to czego naprawdę potrzebujesz. Zaproponujemy ci najbardziej korzystną i ekonomiczną opcję rozwiązań, których potrzebujesz.
  • Mamy świetne ceny! ZOBACZ TUTAJ>>