Ekologia w branży czystości - jak KIEHL dba o środowisko

Ekologia w branży czystości - jak KIEHL dba o środowisko

Głęboko wierzymy, że proponując artykuły ekologiczne, również w zakresie środków czystości i profesjonalnej chemii do sprzątania, dajemy Ci najlepszy wybór - taki, który jest cegiełką w ochronie naszej planety.

Doskonałym przykładem marki, która zrównoważony rozwój ma na stałe wpisany w strategię biznesową jest KIEHL - to właśnie między innymi dlatego oferta naszego sklepu zawiera tak szeroką gamę produktów od tego producenta.

Świadomość ekologiczna stale wzrasta, dzięki czemu coraz więcej osób sięga po produkty certyfikowane, które są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne dla środowiska. W obszarach, w których konieczne jest stosowanie profesjonalnych środków czystości i specjalistycznej chemii, jest miejsce na ekologię - producenci dobrowolnie przyjmują takie procesy i procedury, dzięki którym minimalizują wpływ produktów, procesów produkcyjnych i łańcucha dostaw na środowisko.

Pamiętaj! Zaopatrując się w środki czystości wybieraj produkty przyjazne dla środowiska, oznaczone odpowiednimi certyfikatami!

Czy branża czystości może być przyjazna dla środowiska?

TAK! Należy jednak pamiętać, że ekologia w tym obszarze to zdecydowanie coś więcej, niż np. biodegradowalne produkty czy opakowania - w branży czystości i na rynku profesjonalnych środków do sprzątania najważniejsze jest, by każdy etap życia produktu był jak najbardziej przyjazny dla środowiska, a procesy produkcyjne podlegały rygorystycznym kontrolom. KIEHL dobrowolnie zobowiązał się do proekologicznych działań, które stale rozszerza - dzięki temu produkcja odbywa się przy zmniejszonej emisji CO2, inwestuje w opracowywanie innowacyjnych ekologicznych technologii i jak najbezpieczniejszych procedur.

Kiehl środki czystości

Jak KIEHL działa na rzecz środowiska?

Wybierając środki czystości KIEHL masz pewność, że są bezpieczne dla środowiska w całym cyklu życia - od pozyskania surowców i produkcję, po utylizację opakowań.

Własny system odbioru i odzysku opakowań - kanistry są gruntownie czyszczone i ponownie wykorzystywane lub poddane recyklingowi. Dzięki temu znacznie redukuje się ilość pustych opakowań u odbiorców produktów KIEHL. Warto wspomnieć, że system odbioru pustych opakowań pozwolił zmniejszyć ilość odpadów o ponad 2,5 miliona kilogramów! System działa obecnie w Niemczech, ale producent dąży do upowszechnienia tego rozwiązania we wszystkich krajach.

Większość produktów KIEHL ma postać super koncentratów - oznacza to oszczędność miejsca w magazynach, rzadszy transport, znaczną redukcję ilości odpadów. Co ważne - KIEHL zadbał o różne technologie dozowania (np. butelki ze zintegrowanym dozownikiem, urządzenia dozujące), dzięki którym przedozowanie preparatów jest niemożliwe.

Część receptur KIEHL są tak innowacyjne, że uzyskały dodatkowe wyróżnienie - Skandynawskie Ekologiczne Oznakowanie "Nordycki Łabędź, które zakłada dużo bardziej surowe do spełnienia wymogi środowiskowe.

Ścisła współpraca z producentami surowców - do produkcji wykorzystywane są surówce o wysokiej biodegradowalności, pozyskiwane z troską o oszczędzanie cennych zasobów.

KIEHL stawia na energię słoneczną i technikę fotowoltaiczną oraz jest przykładem firmy, która modelowo dba o oczyszczanie ścieków.

Kiehl ochrona środowiska

Certyfikaty ekologiczne dla środków czystości KIEHL

Produkty KIEHL to nie tylko optymalny skład, przyjazny dla środowiska - podejmowane przez firmę działania proekologiczne potwierdzają liczne certyfikaty, odnoszące się również do skuteczności i wydajności, zarządzania ochroną środowiska, wzmacnianiu świadomości ekologicznej i ich bezpieczeństwa na każdym etapie cyklu życia.

  • Ecolabel - oznakowanie przyznawane wyrobom spełniającym wyższe normy środowiskowe. Znak ten wskazuje, że produkt jest mniej szkodliwy dla środowiska niż podobne wyroby.
  • Nordycki Łabędź - Nordycka Etykieta Ekologiczna przyznawana produktom przyjaznym dla środowiska od momentu produkcji, poprzez użytkowanie aż po utylizację.
  • Błękitny Anioł - jeden z najstarszych funkcjonujących znaków ekologicznych, przyznawany na okres 4 lat. Pod uwagę brane są m.in. zużycie surowców, produkcja, oszczędność w zużyciu energii, trwałość użytkowania, wpływ zastosowanych materiałów na środowisko i możliwości przetworzenia produktów (utylizacja).
  • Austriacki Znak Ekologiczny - głównym kryterium przyznania znaku jest "podejście oparte na cyklu życia". Testowane są również jakość, łatwość obsługi, bezpieczeństwo, żywotność i łatwość naprawy.

KIEHL - ekologiczne certyfikaty

 

Dbaj o środowisko - wybieraj ekologiczne środki czystości!

Środki czystości KIEHL to doskonała alternatywa dla tradycyjnych preparatów wykorzystywanych do czyszczenia i mycia, rekomendowana dla wszystkich branż - hotelarstwa, przemysłu, szkolnictwa czy służby zdrowia.

  • Wysoka skuteczność i wydajność - zużywasz dużo mniej środków, mając pewność rewelacyjnych efektów sprzątania
  • Super koncentraty i bardzo precyzyjne systemy dozowania - mniej zużywasz, mniej zamawiasz!
  • Liczne certyfikaty ekologiczne - masz pewność, że produkty są bezpieczne
  • Ochrona środowiska - wybierasz produkty, które powstają przy poszanowaniu przyrody
  • Ekologiczne produkty w dobrych cenach - dostajesz najwyższą jakość i skuteczność bez przepłacania

Zamawiaj ekologiczne produkty - przyczynisz się do zmniejszenia wpływu działalności ludzi na naszą planetę. Pamiętaj, że prawdziwa ekologia wymaga systemowego podejścia, a od naszych codziennych decyzji zależy naprawdę bardzo wiele.

Większa wydajność to mniejsze zużycie. A im mniej zużywasz, tym mniej zamawiasz - masz realny wpływ na zmniejszanie śladu węglowego!

Zobacz produkty KIEHL>>