Preparaty do mycia nagrobków - nasze rekomendacje

Preparaty do mycia nagrobków - nasze rekomendacje

Czym myć nagrobki granitowe? Jakich środków użyć do czyszczenia marmuru, by nie uszkodzić powierzchni? Jak sprawić, że nagrobki z kamieni naturalnych będą estetyczne i dobrze zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych? Przeczytaj poradnik i poznaj rekomendowane produkty do czyszczenia nagrobków.

Czyszczenie nagrobków - jeden produkt, uniwersalne zastosowanie

Preparat Tenzi Nagrobki “Czyszczenie” to jeden z tych produktów, które polecamy naszym klientom - można nim wyczyścić nagrobki wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić podczas październikowych porządków na cmentarzach. Nagrobki z marmuru, granitu, betonu czy lastriko - preparat jest skuteczny, ale bezpieczny dla wszystkich powierzchni, nie odbarwia, nie pozostawia żadnych śladów. Jest łatwy w użyciu - wystarczy nanieść go na zamiecioną powierzchnię nagrobka, odczekać 2-3 minuty i spłukać wodą. Aby przyspieszyć i wzmocnić efekt, można po nim spryskaniu nagrobka przeszorować gąbką lub szczotką (w przypadku marmurowych nagrobków pamiętaj, by nie uszkodzić mechanicznie ich powierzchni - zawsze wybieraj szczotkę z miękkim włosiem, aby uniknąć powstawania rys!).

  • Nie musisz kupować kilku produktów, aby wyczyścić nagrobki z różnych materiałów - oszczędzasz pieniądze.
  • Działa bardzo szybko, spryskaj, poczekaj i spłucz - oszczędzasz czas.
  • Nie przebarwia i nie niszczy powierzchni - jest bezpieczny.
  • Działa szybko i bardzo skutecznie - usuwa nawet uporczywy brud, ślady po liściach, grzyby, glony, naloty, ptasie odchody i inne zabrudzenia.
  • Opakowanie ma aż 600 ml, preparat jest bardzo wydajny

Mycie nagrobków Tenzi

Czyszczenie kostki brukowej wokół nagrobka

Jaki środek do czyszczenia kostki brukowej jest najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy - takie pytanie bardzo często można znaleźć na różnych forach i grupach internetowych. Nic dziwnego - czyszczenie kostki brukowej bywa kłopotliwe, zwłaszcza jeśli jej powierzchnia pokryta jest mchem, chwastami i innymi roślinami. W przypadku kostki brukowej wokół nagrobków dochodzi zazwyczaj jeszcze jeden problem - nie jest ona czyszczona tak często, jak chodniki wokół domu, więc mogą na niej zalegać również zgniłe liście czy igliwie, jak też ślady po wosku ze zniczy. W takim przypadku przede wszystkim zalecamy najpierw dokładnie oczyścić powierzchnię kostki i wszystkie szczeliny, a następnie użyć preparat Tenzi Nagrobki "Naloty zielone" - jest to profesjonalny środek do czyszczenia powierzchni tj. kamień, bruk, beton, marmur z zielonych nalotów. Działa bardzo szybko i skutecznie, a jego dużą zaletą jest to, że nie wymaga szorowania. Wystarczy nanieść warstwę preparatu na kostkę brukową i pozostawić do wyschnięcia. Samoczynny efekt uzyskamy już po 2-3 dniach, ale - co bardzo ważne - utrzyma się on nawet przez dwa lata! Preparat Tenzi Nagrobki "Naloty zielone" może być również używany do czyszczenia płyt nagrobkowych z mchów, porostów, grzybów - świetnie sprawdza się np. do trudnych w oczyszczaniu nagrobków granitowych z chropowatą powierzchnią - wystarczy spryskać i po trzech dniach cieszyć się idealną czystością.

Konserwacja nagrobków - czystość i estetyka na długi czas

Po wyczyszczeniu płyt nagrobkowych warto użyć specjalnego środka, dzięki któremu zachowają one estetykę na długi czas. Nagrobki narażone są na wszystkie czynniki atmosferyczne, które bardzo negatywnie na nie działają, a oprócz tego sam materiał z którego są wykonane ulega procesowi naturalnego starzenia się. Konserwacja nagrobków jest niezbędna - chroni przed uszkodzeniami, pozwala zachować pierwotny wygląd i estetykę. Preparat do konserwacji nagrobków tworzy warstwę ochronną na ich powierzchni, która chroni przed zarysowaniami czy pęknięciami. Dodatkowo zawiera odpowiednie składniki, które hamują rozwój mchów i glonów, dzięki czemu nagrobek przez długi czas nie będzie wymagał gruntownego czyszczenia.

Do zabezpieczenia nagrobków i skutecznej konserwacji polecamy Tenzi Nagrobki "Konserwacja".

Zobacz wszystkie rekomendowane i polecane produkty do mycia, czyszczenia i konserwacji nagrobków>>