ESSITY produkuje wysokiej jakości papier ze słomy

ESSITY produkuje wysokiej jakości papier ze słomy

ESSITY, jako pierwsza i jedyna w Europie firma, produkuje wysokiej jakości pulpę ze... słomy! Włączenie takiego włókna alternatywnego do produkcji chusteczek, papierów toaletowych i innych artykułów, jest efektem podjętych przez producenta działań, mających na celu zmniejszenie zużycia wody i energii.

„Nasza koncentracja na zrównoważonym rozwoju buduje silniejszy biznes z naszymi klientami i konsumentami oraz poprawia dobrobyt ludzi i planety, tworząc wartość zarówno dla akcjonariuszy, jak i dla społeczeństwa”.

Magnus Groth, prezes i dyrektor generalny Essity

ESSITY Produkcja papieru ze słomy

Papier toaletowy ze słomy ma na celu redukowanie emisji CO2 w ramach Agendy 2030

Słoma jest powszechnie dostępnym odpadem rolniczym, który często jest usuwany poprzez spalanie lub składowanie na składowiskach. Wykorzystanie słomy do produkcji papieru mogłoby ograniczyć te niekorzystne praktyki i przyczynić się do redukcji odpadów oraz emisji dwutlenku węgla.

Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego świata, ESSITY stawia na zrównoważony rozwój, a jednym z pomysłów jest właśnie wytwarzanie najbardziej niezbędnych na co dzień artykułów higienicznych z materiałów szybko odnawialnych - słomy. Warto zwrócić uwagę na to, że taki papier ma właściwości i taką samą jakość jak produkty powstające z czystej celulozy, jest miękki i wytrzymały jak tradycyjny papier. ESSITY wypuściło już na rynek niemiecki i holenderski papier toaletowy, w którego składzie słoma stanowi ok 10%. Co bardzo ważne, wykorzystana do produkcji papieru słoma pochodzi od lokalnych rolników i wytwórców, dzięki czemu znacznie zmniejszono koszty transportu i zredukowano związanej z nim produkcji dwutlenku węgla.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju ESSITY>>

Przeczytaj też o obiegu zamkniętym TORK>>