O zrównoważonym rozwoju w branży papierniczej

O zrównoważonym rozwoju w branży papierniczej

W marcu przypada jedno z najbardziej rozpowszechnionych i rozpoznawalnych świąt ekologicznych, w związku z czym postanowiliśmy poruszyć kilka istotnych z naszego punktu widzenia tematów, związanych z tym niezwykle ważnym tematem. Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu 2012 roku ustanowiło 21 marca Międzynarodowym Dniem Lasów, a celem tej inicjatywy jest stworzenie okazji do przypomnienia o ogromnej roli obszarów leśnych, propagowanie akcji i wydarzeń promujących ochronę lasów czy sadzenia drzew. Jest to więc bardzo dobra okazja, by poruszyć kilka najważniejszych tematów związanych z tym, jak wiele potrzeb ludzi i zwierząt zaspokajają lasy oraz co my sami, na co dzień możemy zrobić, by kolejne pokolenia również mogły czerpać jak najwięcej korzyści z możliwości życia na zalesionej planecie.

Według danych statystycznych przytaczanych przez Lasy Państwowe, w naszym kraju wciąż przybywa obszarów leśnych - w 2020 roku obszary zalesione zajmowały 29,6% powierzchni kraju, a więc ponad 9,2 mln hektarów. Stawia to nas w europejskiej czołówce, jedna nie zwalnia z odpowiedzialności za ochronę lasów i podejmowania działań mających na celu jeszcze większe zwiększanie lesistości. Jako dostawca artykułów higienicznych czujemy się zobowiązani do promocji takich produktów celulozowych, które powstają w jak największym poszanowaniu lasów - tylko ścisła i harmonijna współpraca przemysłu celulozowo-papierniczego z leśnym oraz doskonalenie ścieżek zrównoważonego rozwoju dają szansę na łagodzenie zagrożeń klimatycznych i ochronę tego, co najcenniejsze dla przyszłych pokoleń.

“Papier, który sadzi drzewa” - przetwórstwo celulozy w dobie wysokich oczekiwań świadomych użytkowników

Każdego dnia wszyscy korzystamy z artykułów celulozowych, powstających z włókien drzewnych pozyskiwanych z obszarów leśnych (ciekawostka: w Europie ponad 78% z nich pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i posiadających odpowiednie certyfikaty!). Jako dostawca m.in. tego rodzaju produktów, przyjmujemy na siebie odpowiedzialność za zapewnienie wszystkim użytkownikom najlepszych, najbezpieczniejszych rozwiązań i właśnie dlatego tak dużą wagę przykładamy do promowania u naszych klientów tych artykułów celulozowych, które powstają w pełnym poszanowaniu przyrody, również obszarów leśnych. I nie chodzi o to, by w ofercie sklepu po prostu były obecne produkty eko - zależy nam przede wszystkim na tym, aby nasi Klienci najpierw je dobrze poznali, dowiedzieli się dlaczego warto sięgać właśnie po certyfikowane produkty i podjęli świadomą decyzję "tak, chcę zmiany na lepsze - w trosce o kolejne pokolenia!". Wierzymy, że tylko w ten sposób - edukując - mamy szansę mieć realny wpływ na otaczające nas środowisko. Również dlatego w 2015 roku podjęliśmy decyzję o nawiązaniu współpracy z włoskim producentem Cartiere Carrara i wprowadzeniu na polski rynek produktów marki BulkySoft - ekologicznych, certyfikowanych i do tego najwyższej jakości.

Certiere Carrara, producent marki BulkySoft, posiada imponującą wręcz ilość certyfikatów związanych z ekologią, ochroną lasów i środowiska - Blue Angel, PEFC, FSC, Ecolabel, ISEGA, CHSA, BRC (Globalny Standard Bezpieczeństwa Żywności), ISO 50001 (norma dotycząca tworzenia i doskonalenia systemu zarządzania energią, dzięki której możliwe jest optymalizowanie procesów i racjonalne wykorzystywanie energii), IFS HCP (przyznawany za jakość i bezpieczeństwo produktów), ISO 14001:2015 DNV (przyznawany za przestrzeganie przepisów w zakresie zarządzania środowiskowego) i wiele innych. Dowiedz się więcej o ekologicznej misji producenta>>

Certyfikaty ekologiczne

 • W produkcji używana jest tylko certyfikowana i legalnie pozyskana celuloza.
 • Ogromne zaangażowanie producenta w zalesienia i ochronę lasów potwierdzają liczne projekty, w których aktywnie uczestniczy np. Kilometroverde Rate Clima Lucca czy Polycycling Plantations.
 • Kodeks etyki firmy i inne polityki zrównoważonego rozwoju są całkowicie jawne i publiczne.
 • Procesy produkcyjne są tak zoptymalizowane, by ograniczyć zużycie wody i energii, ale też w pełni wykorzystywać dostępne surowce (świetnym przykładem jest np. linia produktów De-Inked, która powstaje z wykorzystaniem celulozy pochodzącej z odpadów produkcyjnych produktów premium i linia Havana Forte produkowana w całości z przetworzonego czystego papieru i kartonów).
 • Aktywne zaangażowanie w sadzenie drzew i prowadzenie obszarów leśnych w duchu zrównoważonego rozwoju - Cartiere Carrara prowadzi własne plantacje leśne, które są elementem innowacyjnej akcji przyrodniczo-rozwojowej tworzącej wartość dla środowiska. Tereny, które nie nadają się do upraw rolniczych przekształcane są w lasy, w których ogromną rolę odgrywa bioróżnorodność, a na miejsce każdego ściętego drzewa sadzone są kolejne.
 • Zużywaną wodę odzyskuje w 50% - jest poddana recyklingowi i ponownie wykorzystywana w procesach produkcyjnych.

Cartiere Carrara ekologia

Proponujemy Wam to, czego sami używamy - jakość przyjazną środowisku

Każdy z nas ma inne wymagania i oczekiwania wobec artykułów higienicznych - w prestiżowych hotelach używa się ręczników i papierów klasy premium, w kawiarniach i pubach ważna jest przede wszystkim wydajność produktów, luksusowe restauracje szukają rozwiązań łączących jakość z funkcjonalnością. A do tego chcemy, by produkty były przyjazne dla środowiska - i tu właśnie marka BulkySoft okazuje się być niezastąpiona. W gamie produktów znajdziesz bowiem zarówno te z czystej celulozy (śnieżnobiałe, premium, o najwyższych parametrach), jak i te bardziej ekonomiczne - wspólnym mianownikiem dla wszystkich jest jednak ekologia. Wszystkie posiadają certyfikaty i są po prostu bezpieczne dla środowiska.

 • BulkySoft Premium - w 100% z czystej celulozy
  To seria produktów o ponadprzeciętnej jakości, powstających ze starannie selekcjonowanej i czystej celulozy. Śnieżnobiały papier, wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku odpowiada oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Wszystkie produkty z tej linii produkowane są z celulozy legalnie pozyskanej, pochodzącej z własnych obszarów leśnych producenta. Jakość PREMIUM w najbardziej ekologicznym wydaniu.
 • BulkySoft Comfort De-Inked - czysta celuloza z domieszką celulozy z recyklingu
  Całkowita nowość na polskim rynku - wystarczy dotknąć papieru, by poczuć jego wszystkie zalety! Produkty z tej serii powstają z czystej celulozy połączonej z celulozą pochodzącą z recyklingu - stąd też przyjemny dla oka, biały kolor papieru w odcieniu ecru. Podczas produkcji maksymalnie ograniczono zużycie wody i energii oraz zmniejszono emisję CO2, a każde opakowanie nadaje się do recyklingu. Produkty De-Inked to synonim ekologii w służbie środowisku! Poznaj produkty>>
 • BulkySoft Havana Forte - w całości z przetworzonych kartonów i papieru
  Wszystkie artykuły higieniczne z linii Havana powstają w 100% z przetworzonych papierów i kartonów, nie są bielone ani barwione (stąd ich naturalny kolor bezdyskusyjnie kojarzący się z naturą). Dzięki nowoczesnej technologii produkcyjnej produkty te zachowują wysokie parametry, są naprawdę świetnej jakości i bardzo wydajne. Poznaj produkty>>

Ekologiczne artykuły higieniczne BulkySoft

Ale to nie wszystko! Ekologia nie ogranicza się tylko do składu produktów - równie ważny jest np. ślad węglowy związany z transportem, problem opakowań i powstających odpadów. Tu również producent dołożył wszelkich starań, by sprostać naszym oczekiwaniom. W jaki sposób?

 • Wszystkie produkty są ściśle nawijane - na jednej rolce jest znacznie więcej ręcznika czy papieru, dzięki czemu wystarcza on na wiele dłużej.
 • Systemy dozowania (dozownik+wkład) ogranicza zużycie nawet o kilkadziesiąt procent. Użytkownik pobiera tylko taką ilość papieru, której faktycznie potrzebuje - STOP marnotrawstwu!
 • “Nie przewozimy powietrza” - od szczegółu, do ogółu. Ściśle nawinięte rolki i świetnie opracowany system pakowania paczek zbiorczych pozwala na maksymalne wykorzystanie kubatury transportu.

My też sadzimy drzewa - dla nas, dla Was, dla przyszłych pokoleń

Ekologia nie kończy się na promowaniu przyjaznych dla środowiska produktów i rozwiązań. Jako dostawca środków czystości i higieny chcemy robić więcej i jeszcze bardziej przyczynić się do odbudowy naszej planety i jej ochrony, dlatego w 2021 roku dołączyliśmy do akcji sadzenia drzew. Postanowiliśmy sadzić drzewa dla naszych klientów i pracowników - w chwili obecnej "nasz" kawałek lasu liczy aż 285 drzew i ma powierzchnię ponad 316 metrów kwadratowych! Jako ciekawostkę dodamy, że taki obszar leśny odpowiada za pochłanianie 1710 kg CO2 na rok, produkuje tlen dla 190 osób rocznie i stanowi aż 16530 kg zwróconego papieru!

To warto wiedzieć!

 • Jedno drzewo produkuje taką ilość tlenu, którą człowiek zużywa w ciągu dwóch lat.
 • 5 klimatyzatorów działających bez przerwy - taką samą "pracę" wykonuje jedno drzewo w ciągu roku.
 • Hektar lasu pochłania rocznie ok. 200 ton dwutlenku węgla.
 • Drzewo o wysokości ok. 25 metrów pochłania tyle CO2, ile dostarczają dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych.
 • Jeden hektar lasu pochłania tyle CO2, ile wytwarza samochód po przejechaniu 100 tys. km.

Mamy nadzieję, że również dla Ciebie i Twojej firmy będziemy mogli posadzić kolejne drzewa! Za każde zakupy w naszym sklepie o wartości 1200 zł brutto opłacamy sadzonkę, a Tobie wręczamy certyfikat od posadzimy.pl - wszystkie zasponsorowane przez nas drzewa będą wysadzane w konkretnych miejscach, zweryfikowanych i skrupulatnie wybranych wraz z leśnikami i specjalistami. Dzięki temu mamy pewność, że sadzonki są bezpieczne i mają najlepsze warunki do wzrostu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie naszego Partnera posadzimy.pl>>

Sadzimy drzewa dla naszych Klientów